Wycieczka do Krakowa

IMG_20171018_113717_resized_20171026_113328272

18 października uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej pojechali na wycieczkę do Krakowa. Opiekę nad nimi sprawowały  wychowawczynie-Agnieszka Węgrzyn, Ewa Smaga i Teresa Pokrywa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Historyland-muzeum historii Polski i Polaków. Wszyscy wspólnie podziwialiśmy bardzo precyzyjnie zbudowane z klocków LEGO  makiety, wzbogacone o niesamowite iluminacje, filmy edukacyjne i nowoczesne technologie. Odważni mogli stanąć za sterem okrętu w bitwie pod Oliwą, nauczyć się stawiać maszt, spróbować swoich sił w zagraniu hejnału krakowskiego, czy założyć okulary VR i zobaczyć klasztor na Jasnej Górze z lotu ptaka. Na zakończenie pobytu w Historyland uczniowie mieli ponad kwadrans, by w Pokoju Zabaw własnoręcznie zbudować coś z klocków LEGO i tym samym wygrać ogłoszony na poczekaniu konkurs, w którym nagrodą było jednorazowe uniknięcie pytania z języka angielskiego. Walka była emocjonująca a wykonane prace bardzo ciekawe. Zwycięzcami okazali się uczniowie z czwartej klasy: Magdalena Pytel, Aleksandra Kaja, Konrad Lizak i Grzegorz Dupel- którzy zbudowali mini zamek. Drugie miejsce zajęła Gabrysia Sajak z szóstej klasy, a trzecie rodzeństwo: Oliwia (kl.5) i Maciek (kl.4) Zieciowscy. Gratulujemy :-)
Następnie autokarem udaliśmy się do Bonarki, aby obejrzeć film ‚Emotki’. Opowiadał on o niezwykłym świecie emotikonów, ukrytym za ekranami naszych smartfonów. Uczniowie mieli szansę przekonać się dlaczego tak ważne jest bycie sobą, wsparcie rodziców i przekonanie że jeśli czegoś pragniemy, to jesteśmy to w stanie osiągnąć ciężka pracą. Zobaczyli też, że czasami trzeba podjąć duże ryzyko, żeby  marzenia mogły się urzeczywistnić.
Po seansie był jeszcze czas na pyszne małe co nieco w KFC. Później w znakomitych nastrojach wróciliśmy autokarem do Tarnawy. To był bardzo udany dzień:-)