This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„ Szkoła pamięta”

SzkolapamietaLOGOTYP

SzkolapamietaLOGOTYPW ramach programu „ Szkoła pamięta” młodzież naszej szkoły z klasy siódmej i ósmej wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Oświęcimia i zwiedzaniu niemieckiego obozu koncentracyjnego  Auschwitz- Birkenau.

Oddaliśmy hołd Polakom i innym narodowościom, którzy zginęli bestialsko zamordowani przez Nazistów. „Człowiek który nie pamięta historii swojego narodu, zasługuje na to, by ją powtórzyć” takie hasło widnieje na ścianie jednego z bloków Muzeum Oświęcimskim.

My utożsamiamy się z tymi, którzy chcą i pamiętają.

W ramach programu „Szkoła pamięta” zorganizowane zostały również inne akcje mające upamiętnić wybitne postacie, które zasłużyły się dla naszej lokalnej społeczności. Posprzątaliśmy groby byłych nauczycieli oraz mogiły żołnierzy, którzy polegli w I wojnie światowej znajdujące się na pobliskim cmentarzu. Przypominamy o bohaterstwie i patriotycznych postawach a efekty tych działań prezentujemy na gazetkach szkolnych i stronie internetowej. Staramy się nie dopuścić do tego by tragiczna historia się powtórzyła, a my już nigdy nie musielibyśmy, parafrazując Zofię Nałkowską, zastanawiać się,  „jak ludzie ludziom mogli zgotować taki los”

 

IMG_20191024_092931 WP_20191022_10_52_00_Pro WP_20191022_09_39_58_Pro WP_20191022_09_39_52_Pro IMG_4946 IMG_4925