Poranek Wielkanocny

Choć wiosna się nieco opóźnia, kwiatów niewiele, nawet bazie nie całkiem rozkwitły, ale już palmy poświęcone, zakupy poczynione, bo święta Wielkiej Nocy za pasem, tuż, tuż.

W przeddzień wiosennej przerwy świątecznej uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili program słowno-muzyczny, ukazujący znaczenie krzyża w naszym życiu jako znaku zbawienia.

Recytacjami, pięknym śpiewem wielkoposnych pieśni uraczyli całą społeczność uczniowską i Grono Pedagogiczne drugoklasiści. A na koniec wiele ciepła i serdeczności oraz pomysłów:  jak pomalować wielkanocne jajka, jak zasiąść do suto nakrytego stołu, jak złożyć życzenia a nawet jak komuś „dokuczyć” w Wielkanocny Poniedziałek, by tradycji stało się zadość.

Niech Zmartwychwstały Chrystus udzieli nam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Niech On przemienia nasze serca i wleje w nie ogrom życzliwości, która będzie emanować  na innych.

Życzymy pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki na każdy dzień.

Uczniowie klasy II gimnazjum z wychowawcą.