„Klikam z głową” ogólnopolska kampania edukacyjno – informacyjna.

IMG_20191008_101432

„Klikam z głową” ogólnopolska kampania edukacyjno – informacyjna.

 

 

W Naszej Szkole  8 października 2019 r. gościli edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Klikam z głową”,, którzy zapoznali uczniów klas I – IV oraz klas V – VI z głównymi założeniami kampanii społecznej prezesa UKE „Klikam z głową”.

Celem Kampanii jest profilaktyka poprzez edukację, promocja bezpieczeństwa dzieci
i młodzieży w sieci oraz promowanie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a w szczególności edukowanie młodych użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tabletów, komputerów; uczulenie dzieci na zagrożenia w sieci; ochrona przed cyberprzemocą; zwrócenie uwagi na negatywne skutki korzystania przez dzieci z usług SMS Premium.
Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie bowiem sprawy z zagrożeń i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie sms`y lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci na spotkaniach poznają zasady jak być bezpiecznym w sieci.

– Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują,
że zdecydowana większość uczniów, już nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety, a tym samym regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców lub czasami (niestety) za ich pozwoleniem
np. zakładanie FB dzieciom poniżej 13 r.ż. – informuje Danuta Lampa, pedagog szkolny.

Podczas zajęć prowadzący rozmawiają z dziećmi o tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz tzw. hejtowaniu.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w kampanii oraz materiały informacyjne i drobny gadżet – puzzle w klasy 1-3, karty w klasach 4-6. Wychowawcy otrzymali materiały edukacyjne do zajęć z uczniami.

organizator Danuta Lampa – pedagog szkolny

 

IMG_20191008_101432 IMG_20191008_103242 IMG_20191008_105128 IMG_20191008_113137-1