This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„Klikam z głową” ogólnopolska kampania edukacyjno – informacyjna.

IMG_20191008_101432

„Klikam z głową” ogólnopolska kampania edukacyjno – informacyjna.

 

 

W Naszej Szkole  8 października 2019 r. gościli edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Klikam z głową”,, którzy zapoznali uczniów klas I – IV oraz klas V – VI z głównymi założeniami kampanii społecznej prezesa UKE „Klikam z głową”.

Celem Kampanii jest profilaktyka poprzez edukację, promocja bezpieczeństwa dzieci
i młodzieży w sieci oraz promowanie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a w szczególności edukowanie młodych użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tabletów, komputerów; uczulenie dzieci na zagrożenia w sieci; ochrona przed cyberprzemocą; zwrócenie uwagi na negatywne skutki korzystania przez dzieci z usług SMS Premium.
Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie bowiem sprawy z zagrożeń i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie sms`y lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci na spotkaniach poznają zasady jak być bezpiecznym w sieci.

– Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują,
że zdecydowana większość uczniów, już nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety, a tym samym regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców lub czasami (niestety) za ich pozwoleniem
np. zakładanie FB dzieciom poniżej 13 r.ż. – informuje Danuta Lampa, pedagog szkolny.

Podczas zajęć prowadzący rozmawiają z dziećmi o tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz tzw. hejtowaniu.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w kampanii oraz materiały informacyjne i drobny gadżet – puzzle w klasy 1-3, karty w klasach 4-6. Wychowawcy otrzymali materiały edukacyjne do zajęć z uczniami.

organizator Danuta Lampa – pedagog szkolny

 

IMG_20191008_101432 IMG_20191008_103242 IMG_20191008_105128 IMG_20191008_113137-1