Eliminacje gminne OTWP

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 30.03.2022 r. w siedzibie OSP Tarnawa odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa I (uczniowie klas I-IV)

1. Kacper Czuper
  2. Paweł Gadzina
  3. Mateusz Satoła

Grupa II (uczniowie klas V-VIII)

1. Bartłomiej Bujak
  2. Mikołaj Cieśla

Do finału powiatowego zakwalifikował się uczeń klasy VIII  Mikołaj Cieśla, który zajął I miejsce w grupie II.

Uczeń Kacper Czuper z klasy IV zajął miejsce III w grupie I.

Przygotowanie do turnieju obejmowały zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone na terenie jednostki OSP Tarnawa. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi przepisami z zakresu szeroko pojętej ochrony p.poż., budową i przeznaczeniem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek ochrony p.poż., podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy medycznej itd. Opiekunem i koordynatorem przygotowań uczniów do turnieju była Dorota Cieśla.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych edycjach OTWP.

OTWP 1 OTWP2 OTWP3